top of page

Co je Chakradance?

 

Tanec jako duchovní disciplína je starodávná praxe, která byla zkoumána mnoha kulturami po celé věky. CHAKRADANCE popisujeme jako taneční cvičení (praxi) pro naši duši, které využívá specifickou hudbu a spontánní tancec k harmonizaci čaker. Je to způsob propojení se s naší pravou esencí, s naším pravým JÁ. 

CHAKRADANCE je způsob, jak integrovat tělo, mysl a ducha ve volně plynoucím pohybu. Tato kombinace tance spolu s konkrétními frekvencemi zvuku pomáhá uvolnit  zablokovanou energii a dodává pocit uvolnění. Je to možnost prožít harmonii, která vychází zevnitř.

Čakrový systém obsahuje sedm hlavních čaker, z nichž každá funguje jako energetická brána umožňující proudění univerzální energie dovnitř a ven z našich systémů. Každá čakra odpovídá konkrétním tělesným orgánům a odráží aspekt vědomí na emoční, psychické a duchovní úrovni. Každá čakra má také svou vlastní vibrační frekvenci, jakožto i přiřazený prvek, archetyp, zvíře, planetu atd. Všechny tyto prvky mohou být použity pro propojení se s čakrami, což nám umožňuje hlubší spojení s energií existující v každé z nich.

Hudba CHAKRADANCE je moderní hudba, která byla vytvořena se záměrem používat zvuk jako léčivou sílu. Hudba má neuvěřitelné terapeutické schopnosti a je považována za nejstarší formu léčení. V mnoha starověkých kulturách byla hudba složena se záměrem podporovat fyzické zdraví, uvolňovat emoce, vstupovat do změněných stavů vědomí a nakonec uzdravovat duši. Hudba byla považována za posvátnou a magickou. Dlouho předtím, než existovala psychoterapie, hrála hudba roli léčitele, lékaře a terapeuta. Hudba hraje hlavní roli při vyvažování čaker. Hudební vibrace mohou být naladěny do sedmi čaker, z nichž každá má svou vlastní vibrační frekvenci. V CHAKRADANCE se propojují staré techniky pomocí moderní technologie, která je dnes k dispozici. Čisté tóny křišťálových misek pulzují hudbou a uvolňují vibrační zvukové pole, které je základní součástí každého tance. Touha tančit je hluboce zakořeněná v lidské psychice. Ve starověkých kulturách se tanec používal slavnostně, rituálně a duchovně. Naši předci tančili na oslavu ročních období, s měnícím se měsícem a také pro uctění přechodových okamžiků v životě - narození, smrt a další. Jako metafora symbolizuje tanec rytmus vesmíru, božskou „hru“, věčný tanec života.

 CHAKRADANCE používá spontánní tanec za účelem uzdravení. V CHAKRADANCE neexistuje správný nebo nesprávný způsob pohybu. Je to cesta sebepoznání. Každá čakra je prozkoumána prostřednictvím specifické hudby, vedených vizualizací a vlastního svobodného improvizovaného tance, který si užíváme se zavřenýma očima. To začíná aktivovat vnitřní zážitky. Je to skoro jako vstoupit do bdělého snu. Při tanci můžete vidět obrazy vaší mysli nebo získat informace. Můžete také zažít pocity, emoce nebo pocity na fyzickém těle. Lekce složené z malé skupiny lidí se konají ve svíčkách osvětlených prostorech. Ačkoli hudba a tanec tvoří hlavní zaměření, lekci tvoří také vedená vizualizace, práce s prvky a barvami a krátké meditace. CHAKRADANCE nás spojuje s posvátným, jak uvnitř sebe, tak ve vesmíru. Pomáhá nám spojit se s naší duší. Tanec sedmi čaker je jako tanec do sedmi různých světů, z nichž každý má své vlastní lekce, významy a příběhy. Pojďme společně tančit, prozkoumávat a užívat si! “

bottom of page