top of page

Návrhy interiérů v rytmu přírody

S radostí navrhuji interiéry, díky kterým zůstáváme s přírodou v kontaktu. Použití motivů a materiálů z přírody v  našich domovech  pomáhá využít tento prostor k uvolnění, odpočinku a doplnění energie. Příroda přenesená do našich obydlí nás podporuje, osvěžuje a zároveň uzemňuje. Ve svém tvoření používám především přírodní materiály jako např. kámen,dřevo a pracuji také s drahými kameny a minerály. Samozřejmostí jsou živé pokojové rostliny, které nám pomáhají čistit vzduch i energii. 

 

Podle staré filozofie feng-shui nás místo a prostor, kde žijeme ,ovlivňuje ze 33%.

To už podle mého názoru stojí za to, podívat se na naše obydlí a dopřát jim péči a energii, která se nám pak určitě  mnohonásobně vrátí.

Barvy

 

Miluji práci s barvami. Zabývám se psychologií i symbolikou barev, ale nejdůležitější je, co daná barva představuje pro Vás. Stejně tak jako v přírodě můžeme použít přes jemné zemité odstíny až po syté intenzivní barvy. Ráda pracují také s neutrálnějším nastavením základního vybavení prostoru a tím vznikající možností měnit si barevné dekorace (např. polštářky, plédy nebo okenní dekorace) v závislosti na momentálních náladách, potřebách nebo i ročních obdobích.

jean-wimmerlin-dcasj22jmCk-unsplash.jpg

Materiály

Preferuji přírodní materiály, které pohladí hned několik našich smyslů. Tím prvním je samozřejmě zrak, ale i čich nebo hmat budou potěšeny. Ne vždy však máme rozpočet, který nám umožňuje  použít jen ty nejlepší přírodní materiály, proto se nebojím pracovat i s jinými materiály, ale přírodní nábytek, doplňky nebo vzory mají v prostoru vždy největší pozornost.

fotkaedit-6.jpg

Vzory

V součastnosti je na trhu spousta nádherných látek,tapet a koberců s přírodními motivy, stačí si jen vybrat. Ráda Vám ukážu mé oblíbené a ověřené značky. Další variantou je i malba na zeď nebo práce se symboly.

Ergonomie

 

Ve svých návrzích dbám na správnou ergonomii, tak aby byl prostor pohodlný, funkční a praktický. Důležité jsou i dostatečné úložné prostory. Ráda navrhuji nenápadné úložné skříně, které ovšem pojmou dostatek věcí.

fotkaedit-2.jpg
fotkaedit.jpg
fotkaedit-7.jpg

Očista prostoru

Příjemný, čistý interiér, ve kterém máme jen věci, které nás těší a které využíváme nám poskytuje dostatek prostoru pro plynutí energie. Pokud náš domov překypuje nepotřebnými věci nebo je něm až moc velký chaos, může se to odrazit v našich životech a energie může stagnovat. Ráda Vám pomůžu najit nový systém třídění a skladování věcí. Pracuji s čištěním prostoru na fyzické i energetické rovině.

fotkaedit3-5.jpg

Záměr

 

Mým záměrem je vytvářet interiér, který je šitý klientovi na míru, tak aby ho co nejvíce podpořil. Důležité je pro mě i respektování prostoru, tak aby se energie prostoru i jeho obyvatele harmonicky propojila a doplňovala. Mým přáním je, aby se klient cítil příjemně a byl obklopen věcmi, které má rád. Mým záměrem není vytvořit dokonalý designový interiér, kterým se budu prezentovat já. Nicméně novinky, trendy  a inspirace v oboru pro vás pravidelně sleduji zejména na zahraničních veletrzích.

bottom of page