top of page

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čakrový systém pomáhá regulovat lidské energetické pole, známý jako aura. Aura je dynamická, energetická matrice, která zahrnuje fyzické, emoční, mentální a duchovní aspekty naší bytosti. Každá lidská bytost má sedm hlavních čaker a každá ovlivňuje  jiný aspekt našeho života. Od našich instinktů, sexuality a osobní síly až po to, jak milujeme, komunikujeme, používáme naši intuici a připojujeme se k našemu nejhlubšímu zdroji duchovnosti. Když objevíme sílu a energii, která sídlí v nás, je to jako vrátit se domů. Chakradance je forma výživy pro naše pravé já, pro naši duši.

 

V Chakradance se mísí volně plynulé pohyby se zvláštními frekvencemi zvuku, což uvolňuje energii v našem těle a otevírá nás hlubšímu zážitku života. Je to praxe dynamických pohyblivých meditací. V temné místnosti, osvětlené pouze svíčkou, se přesuneme k hudbě vytvořené tak, aby rezonovala s vibracemi každé z našich sedmi hlavních čaker. Tancujeme se zavřenýma očima a naše pozornost se obrací dovnitř, protože na rozdíl od většiny ostatních tanečních praktik je Chakradance o propojení s naším vnitřním světem - světem naší fantazie, pocitů, intuice a smyslů. Zážívá něco jako probuzený sen - tancujeme zapomenuté části sebe a uvolňujeme vzpomínky uložené v našich svalech. Naše bolesti odhalují jejich příběhy a naše skryté obavy odhalují samy sebe. Zkušenosti jsou hluboce osobní a odrážejí naši vlastní povahu a historii, ale zároveň se napojujeme na kolektivní výšky a hloubky lidské zkušenosti. Chakradance, čerpající z moudrosti psychologie Carla Junga, je tancem pro uzdravení a sebepoznání. Každý tanec vyvolává různé postřehy a pocity ... a na závěr vytváříme vlastní mandalu jako způsob ukotvení našich zkušeností zpět do našeho vědomého světa. Každý tanec nás vede blíže k osobě. 

 

 

 

 

 

 

Kořenová čakra

Prvním energetickým centrem, které prozkoumáme na mapě čaker, je základní čakra. Spontánní pohyby, které se objevují při tanci základní čakry, mají tendenci čerpat inspiraci z kmenového tance, který se vyskytuje v domorodých kulturách Afriky, Austrálie a Severní Ameriky. Tyto kmenové tance jsou spojeny s tématy naší základny, včetně našich kořenů, přežití a uzemnění. Důraz je kladen na pohyby nohou a chodidel, což nás spojuje s pevnou zemí. Představa tance kolem táborového ohně oživuje primitivní kmenový tanec. Tyto starověké kultury také používaly tance, napodobující pohyby zvířat. Z těchto kořenů můžeme opět čerpat inspiraci a tančit zvířecím způsobem. V tomto divokém a syrovém zvířecím tanci je kultivováno naše vrozené instinktivní já.

 

 

Sakrální čakra

Tanec sakrální čakry může být inspirován ženskými tanci na Středním východě, v Jižní Americe a na Havaji. Tance z těchto regionů oslavovaly mnoho vlastností spojených se sakrální čakrou, včetně pocitů, emocí a sexuality. Tento sakrální tanec může být pomalý a smyslný, nebo koketní a erotický, s plynulými pohyby boků a dolního břicha. Během tohoto tance se člověk přeměňuje v cikánku, břišní tanečnici, starodávnou bohyni, když se propojujeme s hadovitými pohyby ženy.

 

 

 

 

 

Solární čakra

 Tančit sluneční čakruznamená vyzvat válečníky tance starověkého Řecka, Maroka, Španělska, Mexika a Brazílie. Tyto válečné tance byly mužské, silné, atletické a virilní, protože rytmicky napodobovaly umění boje. V CHAKRADANCE vstupujeme na tento tanec s dramatickými pohyby, silnými, účelnými a jasně definovanými. Jak se energie buduje, pohyby se mohou stát složitějšími, dokonce i šílenějšími. Prostřednictvím tohoto dynamického pohybu se sluneční energie zapálí a objeví se náš vnitřní válečník.

 

 

Srdeční čakra

Tanec srdeční čakry se pohybuje s radostí a soucitem. Ve starověkém Egyptě tance používající přehnané pohyby paží přiváděly účastníky do hlubokých stavů radostné harmonie. Také tance z Číny, ve kterých mimetické pohyby vyjadřovaly spojení nebe a Země, symbolizovala rovnováha - jedna z hlavních vlastností srdeční čakry. V ČAKRADANCE čerpáme z těchto tanců inspiraci a pohybujeme pažemi tak, aby se cítily povznesené, lehké a svobodné. Inspirováni starodávnými tradicemi tancujeme stoupající cestu lásky, soucitu a radosti.

 

Krční čakra

Tanec krční čakry může být inspirován mnoha starými tanci, kde byly hlas a tanec propojené dohromady. Ve starověkém Egyptě umělci často tančili, když přednesli poezii, zatímco na Havaji se zpívali a tančili, aby sdělili příběh. V tibetské kultuře mystické rituály mnichů kombinovaly skandování a zvuk s jemnými pohyby těla. V CHAKRADANCE propojujeme zvuk a pohyb, abychom posílili sebevyjádření a kreativitu.

 

Čakra 3. oka

U čakry 3.oka se můžeme pomocí tranzovního tance přenést do extatického a pozměněného stavu vědomí. Tato praxe je stále běžná po celém světě a existovala v mnoha starověkých kulturách jihovýchodní Asie, Afriky, Středního východu a Ameriky. Bylo mnoho důvodů, rituálních a léčivých, pro vstupování do stavu tranzu. V ČAKRADANCE se trance dance používá k otevření čakry třetího oka. Každý tanečník se unáší do svého vlastního vizuálního vesmíru ... obrázky, barvy, vize ... třetí oko nemá hranice.

 

 

 

 

 

 

 

7. korunní čakra

Tanec korunní čakry je oddaný tanec. Kultury z každého kontinentu přijaly nějakou formu náboženského nebo duchovního tance. Ve starověké šamanské praxi prostřednictvím tance komunikovali s Duchy, zatímco ve starověkém Egyptě existovaly určité rituální tance, které byly zásadní pro úspěšný výsledek náboženských obřadů. Tantričtí buddhisté v Nepálu mají starodávnou taneční tradici známou jako Charya Nritya, což je sanskrtský termín, který znamená „tanec jako duchovní disciplína“. V ČAKRADANCE otevíráme bránu k duši prostřednictvím meditačního posvátného tance. Toto je nejvíce paradoxní tance: je to tanec klidu. Každý pozorovatel často uvidí jen malý fyzický pohyb. Tanec je vnitřní, prozatím tančí s bohy duše.


Harmonie a rovnováha

 

Tanec starodávnou čakrovou soustavou probouzí nejen naše těla, ale rozšiřuje mysl a propojuje duší. Systém čaker nám poskytuje model integrace těla, mysli a ducha. Tento model zahrnuje celou lidskou zkušenost a poskytuje příležitost najít harmonii a rovnováhu v našich životech. Carl Jung, průkopník analytické psychologie, byl jedním z prvních, kteří čerpali inspiraci z tohoto modelu ve vztahu k jeho práci na tom, co nazval „proces individualizace“, což znamená cestu k celistvosti. Systém čaker tvoří energetický žebřík, který spojuje náš hmotný svět s duchovním světem. Můžeme tento žebřík použít jako způsob, jak dosáhnout vyšších oblastí vědomí, a jak scházíme dolů, jsme schopni integrovat nové úrovně vědomí do našeho každodenního života. Práce s čakrami prostřednictvím tance nás spojuje s jádrem našich fyzických bytostí. Jakmile je tohoto spojení dosaženo, mohou být obsaženy, ztělesněny a konečně integrovány další méně hmatatelné zkušenosti mysli a ducha.

J11811x2953-02534.jpg
Root-or-Muladhara-1st-Chakra-1024x1024.j
Swadhisthana-or-Sacrum-2nd-Chakra.jpg
Solar-Plexus-or-Manipura-3rd-Chakra-1024
Heart-or-Anahata-4th-Chakra-1024x1024.jp
Throat-or-Vishuddha-5th-Chakra-1024x1024
3rd-Eye-or-Anja-6th-Chakra-1024x1024.jpg
Crown-or-Sahasrara-7th-Chakra-1024x1024.

Pozitivní účinky Chakradance

bottom of page