Spontánní tanec

Spontánní tanec je pohybovou meditací, při které přirozeně dochází k uvolnění těla i mysli, k prohloubení kontaktu s našim tělem a k propojení se naší pravou podstatou.

Během dne většinu situací řešíme hlavou, přemýšlíme, plánujeme, rozhodujeme se, ovládáme své emoce. V tanci se učíme více vnímat, co se děje v našem těle, dáváme prostor svým prožitkům a emocím.

Přirozený tanec bývá velmi rozmanitý, dobrodružný a zábavný. Rozvíjí kreativitu a osvobozuje náš potenciál, vede nás k naší jedinečnosti a zároveň k propojení s celkem.

Každý tanečník hledá svůj vlastní autentický pohyb...bez pravidel, bez předepsaných kroků, bez posuzování, bez omezení. Tělo samo dobře ví, jak se pohybovat.

Spontánní tanec je jednoduchou cestou i fyzickému i psychickému uvolnění, k radosti, svobodě a volnosti.

F27A9A87-F68A-4778-A64D-7FD5F9D694C0_1_1
78958A6D-F754-47E4-BBC3-CE2CDEDA027E_1_1

Ve svých lekcích čerpám znalosti a zkušenosti ze své celoživotní taneční praxe. Od dětství až do dospělosti jsem se věnovala tanečnímu sportu na vrcholové úrovni. Po skončení soutěžního období jsem se zabývala dalšími druhy tance (moderní, výrazový atd). V posledních letech se věnuji hlavně spontánním podobám tance ( tanec 5 ti rytmů, zero one, bidanza, tanec s elementy atd.). Absolvovala jsem rozmanité školy a semináře s českými i zahraničními lektory. V současnosti kombinuji techniky, které vnímám jako účinné a zábavné. Ráda tanec propojuji s přírodou, chromoterapií, aromaterapií a s prací s elementy. Líbí se mi práce s dětmi i dospělými.

Pozitivní účinky spontánního tance

       umožňuje svobodně se hýbat a odpočinout si od instrukcí

       pomáhá k hlubokému uvolnění těla

       otevírá a rozvíjí tvořivost, hravost a spontánnost

       dává možnost být sám sebou, vede k vnitřní svobodě

       pomáhá mobilizovat energii a otevřít se radosti

       umožňuje prožít okamžik tady a teď

       pomáhá při uzdravení těla a duše

       dovoluje tělu probudit a vyjádřit všechny skryté emoce

       rozvíjí důvěru v sebe sama a své vnímání

       učí být si vědom ostatních a umět na ně reagovat

       přispívá k obohacení pohybového repertoáru

Spontánní tanec pro dívky 7-11 let - kurz

Kurz spontánního tance pro dívky vznikl jako kurz na míru pro mou starší dceru a její kamarádky. V našich lekcích si užíváme spontánního tance, rozvíjení intuice, zapojování všech smyslů a na závěr lekce i relaxací, meditací, masáží nebo vytváření mandaly tance.

Spontánní tanec pro radost

Spontánní tanec pro radost vznikl z mé vize společného tance tance všech generací, můžu a žen, dětí, kamarádů a kamarádek i sourozenců, tak jak to zažíváme na rodinných oslavách nebo svatbách. Tentokrát však bez alkoholu a s plnou pozorností k vlastnímu tělu i ke skupině.

Spontánní tanec pro páry - individuální lekce

V lekci spontánního tance pro páry propojuji spontánní tanec se cvičeními, které rozvíjí kreativitu, hravost a radost. Po první části, která je hlavně o uvolnění a naladění se jeden na druhého, pokračujeme v tanci který prohlubuje vnímavost, citlivost, schopnost vidět pravou podstatu nás i našeho partnera. Závěr lekce patří meditaci, masáži nebo jiné relaxační technice.

Spontánní tanec pro mámy a dcery

Spontánní tanec pro mámy a dcery vznikl z mé potřeby trávit smysluplný a vědomý čas s dcerou, kdy si užijeme zábavu, radost a odneseme si společné zážitky. Kombinuji spontánní tanec se cvičeními, které prohlubují vztah mámy a dcery. V těchto lekcích nechybí hýčkání, společné masáže i tvoření.

09FBE332-572C-4F56-9B1F-8BF4219B81D3_1_1
C792C34E-83D2-49DF-A522-17415F3B9AB3_1_1